Slide 3

Slide 2

Slide 1

Slide 4

Slide 5

Słoneczka i Gwiazdeczki w Warmiolandii w Olsztynie

DSC 0976

 

14.06.2018r grupy "Gwiazdeczki" i "Słoneczka" wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do "Warmiolandii" w Olsztynie. Zabawa w Krainie Warmisia okazała się niezwykłą przygodą. Dzieci przemierzały niezliczone labirynty, korzystały z olbrzymiej konstrukcji, trampolin, zjeżdżalni oraz basenów z kulkami. Wiele emocji wzbudził również tor gokardowy. Podczas wyprawy nasi podopieczni poznawali zasady bezpieczeństwa oraz uczyli się samodzielności, zręczności i orientacji w przestrzeni. Założone cele wycieczki zostały osiągnięte, a przedszkolaki wróciły zadowolone, pełne wrażeń i nowych doświadczeń. 

Jak ważna jest książka?

35188982 1785543368167511 4803550999337762816 nJak ważna jest książka nie trzeba nikogo przekonywać. Jak wiele wnosi w życie, każdy wie. A o tym, że na obcowanie z nią nigdy nie jest za wcześnie wiedzą przedszkolacy z grupy „Kotki”. O tym, że kochają książki świadczyć może imponująca liczba „przeczytanych” przez tę grupę książek, a do „najukochańszych” można zaliczyć serię „Zaopiekuj się mną” z której przedszkolacy są już w trakcie czwartej pozycji. Warto wspomnieć, że to chwytające za serce opowiadania o przygodach zwierząt, a każda książka liczy sobie ponad 120 stron.

Aby poznać nowe książki z ulubionej serii i pracę bibliotekarza „Kotki” udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubawie im. Teofila Ruczyńskiego. Czekała ich tam prawdziwa niespodzianka – księżniczka, której dzieci miały za zadanie pomóc odnaleźć bajkę z której pochodzi. Dzieci poznały pracę bibliotekarki, wspólnie wysłuchały czytanych przez prowadzącą bajek i zostały poczęstowane słodkim upominkiem.

Na zakończenie pani bibliotekarka pokazała dzieciom jak można stać się użytkownikiem biblioteki. Dzieci zarośnie wyraziły chęć zapisania się do tej instytucji i korzystania z jej zasobów. Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za tak wspaniałe zajęcia, pełne radości i nowych wiadomości.

Back to top